Styl we wnętrzu - o klasyce

będzie, jeśli pomyślimy nie tylko o jego funkcjonalności, ale także i o estetyce. Nie od dziś wiadomo, że to, jak na zewnątrz wygląda nasz dom, jest jego wizytówką. Z tej racji postarajmy się o to, by był on po prostu piękny. Każd

Styl we wnętrzu - o klasyce Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Klasyczne piękno i sztukateria w domu

Nasz dom to miejsce, w którym żyjemy, dlatego też wspaniale będzie, jeśli pomyślimy nie tylko o jego funkcjonalności, ale także i o estetyce. Nie od dziś wiadomo, że to, jak na zewnątrz wygląda nasz dom, jest jego wizytówką. Z tej racji postarajmy się o to, by był on po prostu piękny. Każdy z nas ma swoją definicję piękna, dlatego też warto jest wybrać odpowiednią dla siebie sztukaterię elewacyjną. To nasz gust podpowie nam, jaką. Warto jest przypomnieć, że można ją także instalować w naszych wnętrzach. Tam na pewno również się sprawdzi i nada każdemu pokojowi niezwykłego blasku. Bez względu na to, czy przeprowadzamy gruntowny remont, czy tylko malujemy ściany możemy naprawdę wiele zrobić, by nasz dom stał się piękny.


Styl klasyczny - jaki?

W największym skrócie można powiedzieć, że styl klasyczny odwołuje się do minionych epok i panujących wtedy tendencji w architekturze i wnętrzach. To styl nie tylko jednej epoki: w kulturze europejskiej rozwijał się od starożytności, przewijał się przez wieki niezależnie od chwilowych mód. Wywodzi się on z XVIII-wiecznego klasycyzmu będącego odpowiedzią na frywolne rokoko. Obecnie za wnętrza klasyczne uznajemy także te nawiązujące do biedermeieru, zaaranżowane w stylu angielskim czy eklektycznym. W Polsce w architekturze i wnętrzach popularny jest styl wywodzący się ze szlacheckich dworków.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html


Co to jest wzór przemysłowy?

Według polskiej definicji zawartej w ustawie ?Prawo własności przemysłowej? jest to ?nowa i posiadająca indywidualny charakter postać wytworu lub jego części, nadana mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, strukturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację. Wytworem jest każdy przedmiot wytworzony w sposób przemysłowy lub rzemieślniczy, obejmujący w szczególności opakowanie, symbole graficzne oraz kroje pisma typograficznego, z wyłączeniem programów komputerowych.? (np. kształt naczynia, meble, glazura itp.).

Za wytwór uważa się także:

przedmiot składający się z wielu wymienialnych części składowych umożliwiających jego rozłożenie i ponowne złożenie (wytwór złożony, np. układanka)
część składową, jeżeli po jej włączeniu do wytworu złożonego, pozostaje widoczna w trakcie jego zwykłego używania (nie dotyczy to np. naprawy wytworu)
część składową, jeżeli może być przedmiotem samodzielnego obrotu (np. lusterko samochodowe)
Ochrona wzoru przemysłowego nie obejmuje cech wytworu:

wynikających wyłącznie z jego funkcji technicznej (np. gwint nakrętki o indywidualnym kształcie)
które muszą być odtworzone w dokładnej formie i wymiarach w celu umożliwienia mechanicznego połączenia go lub współdziałania z innym wytworem (np. mocowanie lusterka samochodowego)
Rejestracją i udzielaniem praw do wzorów przemysłowych zajmuje się w Polsce Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Ochrona prawna wzoru przemysłowego w Polsce może maksymalnie trwać przez 25 lat (dzielone na pięć 5-letnich okresów ochronnych). Urząd wydaje uprawnionemu dokument w postaci Świadectwa Rejestracji na Prawo z Rejestracji wzoru przemysłowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wz%C3%B3r_przemys%C5%82owy



© 2019 http://tanityton.katowice.pl/