Solary - modne czy opłacalne?

ystkim, takie rozwiązanie jest bardzo praktycznym sposobem na wykorzystanie pokrycia dachowego, które w normalnych warunkach nie jest przecież eksploatowane w żaden sposób. Niewykorzystana przestrzeń pracuje ?sama na siebie? a my

Solary - modne czy opłacalne? ogniwa solarne

Jak zagospodarować dach?

Najczęściej panele słoneczne czy instalacje związane z fotowoltaiką wykorzystują pokrycie dachowe. Dlaczego warto uzbroić nasz dach w taką instalację? Przede wszystkim, takie rozwiązanie jest bardzo praktycznym sposobem na wykorzystanie pokrycia dachowego, które w normalnych warunkach nie jest przecież eksploatowane w żaden sposób. Niewykorzystana przestrzeń pracuje ?sama na siebie? a my możemy cieszyć się z uzyskania energii elektrycznej dzięki nowoczesnym instalacjom. Jest to nie tylko wielka oszczędność, ale i sposób na bardzo efektywne wykorzystanie zbędnej przestrzeni. Dzięki temu, że panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne są umieszczane na dachu unikamy tworzenia dodatkowych obiektów w naszym otoczeniu.


Wykorzystanie energii ze Słońca do produkcji ciepłej wody

Panele słoneczne to oprócz fotowoltaiki najpopularniejsze instalacje ekologiczne wykorzystywane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w firmach. To dzięki kolektorom słonecznym otrzymujemy bezpośrednio ogrzaną do wysokiej temperatury wodę, którą możemy wykorzystać w gospodarstwie domowym. Specjalny układ powoduje, że jest to o wiele prostsza konstrukcja. Jest to świetny pomysł na zaopatrzenie gospodarstwa domowego w ciepłą wodę bez ponoszenia kosztów związanych z ogrzewaniem zimnej wody. Ta oferta to odpowiedni pomysł także dla przedsiębiorców, którzy muszą korzystać z ciepłej wody na przykład do mycia aparatury. Nie da się ukryć, że jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie.


Kolektor słoneczny

Kolektor słoneczny ? urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia słoneczna docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz (glikol, woda) lub gaz (np. powietrze).

Kolektory można podzielić na:

płaskie:
cieczowe,
gazowe,
dwufazowe,
płaskie próżniowe,
próżniowo-rurowe (nazywane też próżniowymi, w których rolę izolacji spełniają próżniowe rury),
skupiające (prawie zawsze cieczowe),
specjalne (np. okno termiczne, izolacja transparentna).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82oneczny



© 2019 http://tanityton.katowice.pl/