Kilka słów o "solarach" - fakty, zastosowanie i koszty

y wykonane na początku lat siedemdziesiątych w Linköping, Szwecja. Zachęcona tymi pracami Finlandia zbudowała swój pierwszy zakład w Kerava, w Holandii wybudowano pierwszy zakład w Groningen. Zakłady te zostały opisane w raporcie

Kilka słów o Fronius Symo 7.0-3-M

Historia centralnego ogrzewania słonecznego

Szwecja odegrała ważną rolę w rozwoju na dużą skalę ogrzewania słonecznego. Według danych (Dalenbäck, J. O., 1993), pierwsze kroki zostały wykonane na początku lat siedemdziesiątych w Linköping, Szwecja. Zachęcona tymi pracami Finlandia zbudowała swój pierwszy zakład w Kerava, w Holandii wybudowano pierwszy zakład w Groningen. Zakłady te zostały opisane w raporcie Międzynarodowej agencji energii (Dalenbäck, J. O., 1990). Należy pamiętać, że zakłady te posiadają magazyny do przechowywania ciepła na duża skalę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie_s%C5%82oneczne


Kilka słów o tym, dlaczego instalacje słoneczne warto zamontować

W ciągu kilku ostatnich lat możemy zaobserwować naprawdę bardzo dynamicznie zachodzące zmiany na rynku odnawialnych źródeł energii. Instalacje takie, jak rekuperatory, fotowoltaika czy panele słoneczne cieszą się rosnącą popularnością. W tej branży dokonano ostatnio zadziwiających postępów i obecnie możemy korzystać już z najnowszych osiągnięć techniki w tym zakresie. Co więcej, w ostatnim czasie takie instalacje także bardzo mocno potaniały. To wszystko sprawia, że inwestycja w instalacje związane z odnawialnymi źródłami energii jest naprawdę bardzo opłacalna. W ciągu kilku lat możemy spodziewać się zwrotu kosztów poniesionych na instalację w porównaniu z obecnymi opłatami związanymi z prądem.


Zastosowania biodegradacji

Najpopularniejszym wykorzystaniem biodegradacji przez człowieka są filtry awaryjne w biologicznych oczyszczalniach ścieków124 oraz stawach biologicznych, służących do fermentacyjnego oczyszczania odpadów (np. z cukrowni). Konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków dla mikroorganizmów przeprowadzających biodegradację. Należy utrzymywać odpowiednią temperaturę oraz usunąć ze ścieków substancje toksyczne dla biodegradatorów (np. detergenty, pestycydy)1.

Ma również zastosowanie na składowiskach odpadów24, przy produkcji biogazu z odpadów i ścieków, biomasy paszowej ze ścieków124 oraz rozpuszczalnych w wodzie pestycydów w opakowaniach podatnych na biodegradację1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Biodegradacja



© 2019 http://tanityton.katowice.pl/