Dobre i złe odżywki białkowe

le osób ma z tym problem. Początki są najtrudniejsze, a tyle się w internecie czyta o tym, ze słomiany zapał większości ćwiczących jest wręcz powalający. Ja dla przykładu bardzo chcę iść na siłkę, ale nie mówię sobie 'jutro' al

Dobre i złe odżywki białkowe Dobrze jest wspierać się w treningu, odżywki typu poprawiają rezultaty wszelkiego treningu. Parę słów o sporcie.

Motywacja ćwiczeniowa

Znaleźć motywację, aby pójść na siłownię... Wiele osób ma z tym problem. Początki są najtrudniejsze, a tyle się w internecie czyta o tym, ze słomiany zapał większości ćwiczących jest wręcz powalający.

Ja dla przykładu bardzo chcę iść na siłkę, ale nie mówię sobie 'jutro' albo coś w tym stylu. Jednak gorzej jest chyba z osobami, które kupiły karnet na rok, ciuchy, odżywki i treningi z trenerem i nie pojawiły się na siłowni ani razu. To jest spory problem, a wynika właśnie ze zbyt małej motywacji do ćwiczeń.


Wiki: hantle

Hantle są wykorzystywane do ćwiczeń fitness, ćwiczeń ogólnych i rozwojowych. Stanowią również pomoc przy rehabilitacji. Istnieje wiele typów hantli, np.: winylowe, żeliwne, piaskowe itd. Także ich masa jest niezwykle zróżnicowana w zależności od potrzeb. Można wyróżnić hantle o masie: 0,5 kg, 0,75 kg, 1,0 kg, 1,5 kg, 2 kg, 3 kg, 4 kg, 5 kg, 10 kg, 15 kg, 20 kg, 25 kg, 30 kg, 50 kg ? hantle o tej masie można najczęściej spotkać w sklepach sportowych, sklepach fitness bądź ośrodkach rehabilitacyjnych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hantle


Wikipedia o żywieniu sportowców

Wydatek energetyczny dla poszczególnych grup ludności jest różny. W sporcie jest on zwiększony i wykazuje zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami sportowymi. Zależy on również od cyklu treningowego oraz czasu trwania wysiłku fizycznego. Zapotrzebowanie na energię sportowców wielu dyscyplin jest podobne i zbliżone do wielkości 72 kcal/kg m.c. Różni się ono w sportach siłowych i siłowo-szybkościowych, osiągając odpowiednio: 76 i 66 kcal/kg m.c. Sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe często mają trudność w osiągnięciu wysokiego poboru energii. Rozwiązaniem jest spożywanie częstych, skoncentrowanych posiłków. Przybliżony procentowy udział składników pokarmowych w pokrywaniu zapotrzebowania energetycznego u sportowców powinien wynosić: 10-15% dla białek, 20-30% dla tłuszczów i 55-65% dla węglowodanów. Jest on zbliżony do wartości przewidywanych dla ogółu ludności.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywienie_sportowców



© 2019 http://tanityton.katowice.pl/