Dawkowanie i suplementacja- o treningu

ikipedia krótko o historii kulturystykiKulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który wy

Dawkowanie i suplementacja- o treningu Przy wyborze marki suplementów dobrze jest kierować się wszelkimi opiniami. Najważniejsza jest czystość i przyswajalność. Generalnie można zasięgnąć rady w jakimś sklepie, np. .

Wikipedia krótko o historii kulturystyki

Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku. Kulturystyka jako dyscyplina sportowa wyodrębniła się pod koniec lat 40. w USA za sprawą braci Bena i Joe Weiderów, którzy w 1946 założyli IFBB. Jednym z najsłynniejszych kulturystów jest Arnold Schwarzenegger, który zdobył 7 tytułów Mr. Olympia (1970-1975 i 1980) i 5 tytułów Mister Universe. Wielokrotnie zdobywał też nagrody w konkursach Mister World, Mister International czy Mister Europe.

Od 1970 roku organizowane są również zawody dla kobiet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka


Dobry bilans kaloryczny

Zapotrzebowanie każdego człowieka na kalorie jest zależna od wielu czynników. Można skorzystać z porad dietetyka sportowego, albo trenera z siłowni. W sieci dostępne są też kalkulatory takiego zapotrzebowania na kalorie.

Nasza dieta nie może być zbyt mało kaloryczna, ponieważ nasze mięśnie nie będą miały z czego się powiększać. Nie można tez przesadzić, ponieważ może się to skończyć efektem 'zalania tłuszczem' wszystkie efekty naszego treningu będą ukryte pod warstewką tłuszczu, co da nieprzyjemny efekt wizualny.


Za Wiki, definicja aminokwasów:

Aminokwasy (aa, AA1, z ang. amino acids) ? grupa organicznych związków chemicznych zawierających zasadową grupę aminową oraz zasadniczo kwasową grupę karboksylową ?COOH, lub w ujęciu ogólniejszym, dowolną grupę kwasową2.

Przykładem aminokwasu zawierającego grupę sulfonową ?SO3H jest tauryna (kwas 2-aminoetanosulfonowy), natomiast zawierającego grupę fosfonową ?C?PO3H2 jest ciliatyna3 (kwas 2-aminoetanofosfonowy).

Grupa aminowa może być pierwszorzędowa (?NH2), drugorzędowa (?NHR), trzeciorzędowa (?NR2), lub czwartorzędową amoniową (?NH3+). Aminokwasy zawierające czwartorzędową grupę amoniową to związki z grupy betain4, a ich przedstawicielem jest N,N,N-trimetyloglicyna (betaina), (CH3)3N+CH2COO?.

Ponieważ aminokwasy zawierają zarówno grupę kwasową, jak i zasadową, zachodzi w nich wewnątrzcząsteczkowa reakcja kwas-zasada i związki te istnieją głównie w formie jonów obojnaczych. Jony obojnacze aminokwasów są rodzajem soli wewnętrznych (amfolitami), dlatego mają wiele właściwości typowych dla soli: są substancjami krystalicznymi o wysokich temperaturach topnienia, wykazują duże momenty dipolowe, są rozpuszczalne w wodzie, ale nierozpuszczalne w węglowodorach5.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aminokwasy



© 2019 http://tanityton.katowice.pl/