Co musisz wiedzieć przed wizytą u dentysty?

y jakiemuś wypadkowi muszą udawać się do protetyka. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest osoba przychodząca do protetyka będzie ona mogła liczyć na otrzymanie kompleksowej pomocy. Na początku każdej wizyty zostanie zapytana o t

Co musisz wiedzieć przed wizytą u dentysty? stomatologia estetyczna Żory

Zasady przeprowadzania zabiegów protetycznych

Osoby w starszym wieku muszą korzystać z zabiegów protetycznych. Zdarza się coraz częściej, że również osoby młode, które uległy jakiemuś wypadkowi muszą udawać się do protetyka. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest osoba przychodząca do protetyka będzie ona mogła liczyć na otrzymanie kompleksowej pomocy. Na początku każdej wizyty zostanie zapytana o to, w jakich okolicznościach straciła posiadane przez siebie zęby i dlaczego uważa, że posiadane jeszcze przez nią zęby nie są w dobrym stanie. Dopiero po takiej rozmowie protetyk dokładnie obejrzy jamę ustaną i określi jej stan. Na tej podstawie będzie mógł podjąć decyzję o tym, jakiego rodzaju proteza może się okazać najlepsza u konkretnego pacjenta oraz o tym, w jaki sposób zostanie ona wykonana.


Sprzęty protetyczne

Zabiegi protetyczne mogą być wykonywane jedynie w dobrej jakości gabinetach dentystycznych. Oczywiście tego rodzaju zabiegi mogą być wykonywane również w ogólnych gabinetach dentystycznych, jednak one także muszą zostać odpowiednio wyposażone również pod względem protetycznym, aby można było w nich zakładać protezy zębowe. Wobec tego dentyści rozpoczynający działalność protetyczną muszą postarać się o posiadanie dobrze wyposażonego gabinetu posiadającego dostęp do wszelkich sprzętów protetycznych. Ich uzupełnieniem będą różnego rodzaju narzędzia protetyczne, które będą używane na kolejnych etapach wykonywanych zabiegów protetycznych. Tylko wówczas protetyk będzie mógł czuć się dobrze przygotowany do wykonywania zabiegów protetycznych.


Wewnątrz korzenia znajduje się jeden (zazwyczaj)

Korzeń tkwi mocno umocowany w zębodole za pomocą włókien ozębnej wnikających do cementu, który pokrywa powierzchnię korzenia. Na szczycie korzenia (apex radicis dentis) znajduje się otwór wierzchołkowy (foramen apicis dentis), przez który przechodzą do i z zęba naczynia krwionośne, naczynia chłonne oraz nerwy, biegnąc w zębie w kanale korzeniowym (canalis radicis dentis) aż do komory zęba. Wewnątrz korzenia znajduje się jeden (zazwyczaj) bądź więcej kanałów o wspólnym lub oddzielnym ujściu. Kanały te mogą oddawać kanały boczne, a przy samym ujściu najczęściej dzielą się na 3 gałęzie tworząc deltę korzeniową inaczej zwaną ramifikacjami Preisswerka-Fishera.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://tanityton.katowice.pl/